31 Ocak 2023 - Salı
Ana Sayfa / Rüya Tabirleri / P Harfli Rüya Tabirleri / Rüyada Peygamber Görmek

Rüyada Peygamber Görmek

Tanım: peygamber : Allah tarafından özel olarak görevlendirilen, insanlara Tanrı’ nın emirlerini bildiren, insanları Tanrı yoluna, dine çağıran kimse.

Rüyada Peygamber Görmek

Rüyada Peygamber Görmek, veya Peygamberlerden birini görmek, itibara, nimet, rahmet, hürmet, devlet ve saadete, başarmaya ve zafer bulmaya, liderliğe ve öncü olmaya, dinde kuvvete, bu dünya ve ahirette mutluluk ve huzura, hayra; yaşayan veya vefat eden birinin peygamberi ziyaret ettiğini görmek salih kişiler için takvaya, fasık ve günahkar için,  af ve bağışlanmaya, hayra, Rüyada peygamber olduğunu görmek, belalara tahammül etmeye, işlerinin sonucunun iyi sonuçlanmasına yahut Şehid olarak vefat etmeye, Peygamberi sevinçli ve tebessüm ederken görmek, üstün gayrete ve muzaffer olmaya, izzet bulmaya; üzüntülü ve acılı görmek, sonu mutluluk ve sürur olan keder ve hastalığa, rüyada Peygamber görmek hikmete ve feyze, cennetlik olmaya.

Rüyada Peygamberlerden Birinin Kendisini Dövdüğünü Görmek

Peygamberlerden herhangi birinin kendisini dövdüğünü gören, kimse salih biri ise, ahirette isteklerine kavuşmasına, Peygamberin rüya sahibine bir şey verdiğini görmesi, insanlara ve büyük hayıra, Bir peygamberin mezarını kazdığını gören kişi onun sünnetine ve sanatına tabi olmaya, Rüyada görülen Peygamberde ki  eksiklik ve çirkinlik, rüyayı gören kişideki, dinindeki noksanlık ve noksanlığa, Bir peygamberin şeriat dışı bir emir vermesi, Rüya sahibinin dini emirlere muhalefet yapmaması yönünde eksikliğe rivayet eder. Rüyada herhangi bir peygamberi gören, rüya sahibinin her türlü engeli aşması için Tanrıdan yardım göreceği manasına, hayatının güzelliğine, hayra işarettir.

Rüyada Nebilerden Birini Görmek

Rüyada Nebilerden birini görmek, babaya işarettir. Çünkü baba da çocuklarına nebi gibi sevgi dolu davranır ve onun ne dünya da ne ahirette eziyet çekmesini istemez. Peygamber, imama da işarettir. Çünkü hoca da talebesini Peygamber ilmi ve terbiyesi yetiştirir. Peygamber Kur an öğreten bir öğreticiye de yorumlanır, denilmiştir. Rüyada peygamberlere uyan vasıfta görmek,  arkasında namaz kılmak, uymak ve yollarından gitmek, verdiği bir şeyi yemek veya onlardan bir şey öğrenmek yada haber almak, peygambere bağlı olmaya ve izinde gitmeye yorumlanır. Bunların tersinin görülmesi ve peygamberin önüne geçmek ise, rüya sahibinin, bildirdiği hükümleri sevmeyip yeni hükümler çıkarmaya ve sapıklık içinde olduğuna işarettir.

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Pire Temizlemek

Rüyada Pire Temizlediğini Görmek Rüyada Pire Temizlediğini Görmek, birilerini kınamak için kendini feda eden, düşük …

2 Yorum

  1. Rüyamda İsa peygamberi, çölde atlı insanlarlarla yolculuk ederken gördüm, allah rızası için su verin dedim, gök karadı, sağnak bir yagmur başladı, avuçlarımı doldurarak su içtim. yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

    • sevgili takipçimiz, rüyanız hayatınızdaki sıkıntılı günlerin sonunda olduğunuza ve hayatınızda bolluk berekete kavuşacağınıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.