31 Ocak 2023 - Salı
Ana Sayfa / Rüya Tabirleri / Ç Harfli Rüya Tabirleri / Rüyada Çiçek Görmek 

Rüyada Çiçek Görmek 

Tanım: çiçek : Bitkinin, üreme organlarını taşıyan, genelde hoş kokulu ve renkli bölümüne verilen ad.

Rüyada Çiçek Görmek 

Rüyada görülen çiçek: neşe ve sevince, Çiçek  koklamak ise:  mutluluk ve rahatlığa, Rüyada çiçek almak, bekar biri için: evlilik ve ferahlık demektir.

Rüyada İsmini Bilmediğiniz Çiçek Görmek

Rüyada ismini bilmediği bir çiçeği görmeniz üç şey ile tabir olunur. Biri çok çeşitli giyecek, ikincisi bilmediği adamlar,  ve üçüncüsü çeşitli renklerde dokunmuş kumaş demektir.

İslami Tabirler

Rüyada görülen çiçek  İslami kaynaklara göre rüyada çiçek görenin evleneceğine ve bir çok dünya malına  sahip olacağına işarettir.

Diyanet Yorumları:
Rüyada çiçek görmek; İki türlü tabir edilir  Mevsiminin dışında çiçek görmek; hüzne ve kedere, Mevsiminde Görülen çiçekise sevinç ve neşeye işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki:

Çiçek İslami rüya tabirlerine göre şöyle yorumlanır; Rüyada çiçek görmek refah ve sevinç demektir. Kişinin rüyada Renkli çiçekler görmesi Dünyaya ve Dünya malına sahip olacağına işarettir.

Rüyada Solmuş Çiçek Görmek

Bir çiçeği solmuş ve çürümüş olduğunu görmek, Dünyasının yok olmasına yorumlanıp tabir edilir.

Rüyada Tek Çiçek görmek

Bir tek  bir çiçek görmek, eğer güzel ise, rüya sahibinin Dünyasına, onda görülecek her bir hadise, hayatına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Açmış Görmek

Rüyada bir kadın çiçeğin açtığını görürse; hamile için mutluluğa işarettir. Yeni açmış çiçekler görmek sevinçli bir habere ve bazende kısmete yorumlanır.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek aldığını gören kimse gücünün  ve imkanlarının üstünde ummadığı yerden belalarla karşılaşan kişiye ve beklenmedik bir teklife yorumlanmaktadır.

Rüyada Çiçek Ekmek

Rüyada çiçek ektiğini gören kimse , çok sıkıntı ve darĺık çekmesine rağmen olaylara sabır ve hoş görü ile bakan bir kimseyle tabir edilir.

Rüyada Çiçek Demeti Görmek

Kişi rüyasında çiçek demetleri gördüyse iyi bir insansa konuşmalarından herkez çok faydalanır.

Rüyada Çiçek Dükkanı Görmek

Rüyada çiçek dükkanı görmek bir seyahate çıkacağınıza yada bir ziyarete gideceğinize  yorumlanır. Rüyada çiçek dükkanından çiçek almak ise  bir haber almaya ve yola koyulmaya işaret eder.

Rüyada Çiçek Sulamak

Rüyada çiçek suladığını görmek ise  maksada kavuşmaya ve arzu ettiğiniz şey ile ilgilenmeye ve faydalı bir iş ile meşgul olacağınıza delalet eder.

Rüyada Dindar Birinin Çiçekçilik Yapması

Rüyada dindar birisinin çiçekçilik yaptığını gören kimsenin, konuşmaları Allah’ın (C.C.) emri, Peygamber’in (S.A.V) sünneti ve hikmetlerle dolu olur.

Rüyada Saksıda Çiçek Görmek

Rüyasında Saksıda çiçek gören kişi tabiri, Çiçeği bir saksı içinde veya bahçede görmek üzüntü, sıkıntı ve kederden kurtulacak demektir.

Rüyada Güzel Kokulu Çiçek Görmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Güzel kokulu her çiçek her ne renkte olursa olsun adının güzellikle ve övgü ile anılması olarak tabir olunmuştur.

Rüyada Kokusuz Çiçek Görmek

Rüyada kokmayan veya kötü kokulu çiçek görmek, sıkıntı elem be keder demektir.Kokusuz çiçekler görmek ise hüzne veya devam etmeyen bir işe tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Bahçesi Görmek

Rüyasında Çiçek Bahçesi gören kişi  neşeye sevince ve bereketli ve kolay geçime delalet eder.
Rüyada çiçek bahçesinde güzel çiçekler görmek bekarlar  için evlenmek ve güzel bir yuva kurmak demektir.

Rüyada Çiçek Buketi Görmek

Rüyada Çiçek buketi gören kişi bir hediye alır, bazı tabircilere göre rüyada çiçek buketi görmek; hayatının değişmesine ve beklediği bir teklifi almaya da  yorumlanır.

Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek

Kişinin rüyada gördüğü  tüm ağaçların aslında  hayır ve bereket habercisi olmasıdır. Rüyada ağaç çiçeği gören kimse maksadına, gayesine ulaşmış  demektir.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüyada çiçek tohumu gören kişi için şöyle söylenilmiştir Genel olarak çiçek tohumları görmek, özellikle de o tohumu yemek üzüntüye tabir edilip, yorumlanmaktadır.

Çiçek rüyası yorumu.

Rüyada Çiçek Almak, Rüyada Çiçek Buketi Görmek, Rüyada Çiçek Sulamak, Rüyada Çiçekçi Görmek, Rüyada Saksıda Çiçek Görmek ile alakalı rüyaların, Diyanet ve İslami tabirleri ve daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz. Rüyalarınızı bize yazın, online adminlerimiz herhangi bir ücret talep etmeden rüyalarınızı yorumlasın.

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Rüyada Erkek Çocuk Görmek Rüyada Erkek Çocuk görmek, gerçekleşmesini çok istediği arzularını simgeler. Erkek çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.