31 Ocak 2023 - Salı
Ana Sayfa / Rüya Tabirleri / C Harfli Rüya Tabirleri / Rüyada Ceviz Ağacı Görmek 

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek 

Tanım: ceviz ağacı : Nisan-mayıs aylarında çiçek açan, ortalama 18-20 m yüksekliğinde, tek evcikli bir ağaç.

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek 

Rüyada Ceviz ağacı görmek; aç gözlü ve kötü bir erkeğe delalet eder.

Rüyada Kurumuş Ceviz Ağacı Görmek

Rüya sahibi rüyasında Ceviz ağacının kuruduğunu, kırılıp yıkıldığını veya yandığını görmüş ise, bir insanın vefatına yorumların. Kişinin Rüyasında Ceviz ağacının kuruduğunu görmüşse, kendinin tanımadığı fakat ailesi tarafından bilinen bir erkeğin vefatını duymaya yorumlanır.

Rüyada Ceviz Ağacının Dalını görmek

Kişinin Rüyasında Ceviz ağacı dalı görmesi ise, kişinin şansına ve rızk kısmeti ile yorumlanır. Rüyada sadece Ceviz ağacı dalı görmek ise  genel anlamda çok çalışkan bir insana yorumlanır veya kişinin hayrına alamet eder.

Rüyada Ceviz Ağacını Dikmek

Rüyada Ceviz ağacı Diktiğini gören kişinin, kısmetin ve şansın açılmasına devamlılığı olan bir işe başlayacağına ve hayırlı bir çocuğunun olmasına ve bazende hayır işlemeye veya fitre, sadaka sevabına yorumlanır. Rüya sahibinin Rüyada Ceviz ağacı dikmesi zor işleri  başaracağına delalet eder.

Rüyada Ceviz Ağacı Ekmek

Rüyada Ceviz Ağacı ektiğini gören kişi geleceğe yönelik yatırım yapacağına ve rüya sahibi için ailesinin yüklü bir yatırım yapacağına, aile büyüklerinden birinin destekleriyle maddi açıdan iyi bir yere geleceğine mülk alacağına kıskanılacak bir servete sahip olacağına yorumlanır.

Rüyada Ceviz Ağacına Çıkmak

Rüyada Ceviz Ağacına Çıktığını gören kişi zor olan bir işte başarılı olacağına hedeflediği amacına kolaylıkla ulaşacağına, yaptığı işlerden kazançlı çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Ceviz Ağacı Çırpmak

Rüyada Ceviz Çırpmak silkelemek yorumu ise; Rüyayı gören kişinin yıllarca çalışması yatırımlar yapmasının karşılığını alarak iyi bir birikime sahip olacağına, huzurlu bir yaşam süreceğine yorumlanır.

Rüyada Ceviz Ağacı Altında Oturmak

Rüyada Ceviz ağacının altında oturduğunu görmek, maddi olarak güçlü, bedene kuvvetli bir insanın korumasına girmeye ve yarar göreceği bir insanın yardımını almaya tabir edilir.

Rüyada Ceviz Ağacından Düşmek

Rüyada Ceviz Ağacından Düşmek yorumu, Rüya sahibi başkasını ceviz ağacından düştüğünü görmüşse: düşen kişi hakkında kötü bir haber alacağına, Rüya sahibi için, Rüyada ceviz ağacından düşmek üzüleceği, mutsuz olacağı bir olay konuşulacağına yorumlanır.

Rüyada Ceviz Ağacından Ceviz Toplamak

Rüyada Ceviz ağacından ceviz topladığını gören kişi, bol kazanca ve mal ve mülkünün artacağına, değerli bir maden alacağına yorumlanacağı gibi, Bunları kazanan kimseyi ifade eder. Rüyada Ceviz ağacından ceviz topladığını gören kimse bol gelire ve çok mala kavuşacağına tabidir.

Rüyada Ceviz Ağacı Yıkılması

Rüyada Ceviz ağacının yıkılması, sevilen başarılı, maddi yönden zengin güçlü kuvvetli birinin ölüm haberinin alınacağına yorumlanmaktadır.

İnsanlar uyurken rüya görmesi ve bu rüyaların yorumlanması ayrı bir bilgi istemektir. İslami rüya tabircileri ise rüyaları dini bilgilerine dayanarak yaparlar. Peygamber efendimiz aynı rüyayı görmüş iki insanın rüya yorumunu farklı yapmıştır, rüya gören kişinin yaşantısı ile dorudan bağlantılıdır.

İslami yorumculardan, Kirmâni (r.a.) rüyada görülen ceviz ağacını: Rüyada Ceviz ağacı görmek, cesur ve sinirli, huysuz, bir yabancı erkek olarak yorumlamıştır. Rüyada ceviz ağacına çıktığını gören rüya sahibi , tabir olunduğu gibi bir erkekle arkadaş ve dost olur.

Ceviz ağacı İslami yorumu: Rüya sahibi rüyasında bir  Ceviz ağacını kökünden söküp çıkardığını ya da kestiğini görmüşse, tabirdeki gibi bir adamı öldürür. Kişi Ceviz ağacının kendiliğinden devrildiğini görmüşse, asabi, huysuz bir erkeğin vefatına yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a)‘ a göre: Rüyada Ceviz ağacının yapraklarının yere düştüğünü veya düşen yaprakları topladığını gören rüya sahibi, öyle bir insandan yardım görür ve eline bir miktar gayri menkul geçer. Kişi Rüyasında Ceviz ağacı görmüşse, tanımadığı bir erkeğin sinirine uğrayacağına yorumlanır. Rüyasında Ceviz ağacını suladığını gören , öyle bir insandan hiz­met ve hayır görür.

Diyanet İşlerinde yapılan Yoruma göre: Rüyada Ceviz ağacının koyu gölgesinde oturduğunu yada ceviz ağacına dayandığını görmüşse tabir üzre asabi, gergin bir insanın himayesine gireceğine veya gücüne dayanmaya yorumlamıştır.

Rüyada Ceviz Görmek: 

 • Rüyada Ceviz ve badem kabuğu görmek; elbise, özü sözü bir olmayan ve Geçimsizlik ile yorumlanır.
 • Rüyada Ceviz Koparmak, rüyasında ceviz kopardığını gören, rüya sahibinin eline geçecek paraya yorumlanır.
 • Rüyada Ceviz Kırıp yemek, yüklü bir servete ve kendi çabasıyla kazandığı mala işaret eder.
 • Rüyada Ceviz çaldığını gören: başka birinin malına ve ya bazende haksızlık yapan insana işaret eder.
 • Rüyada cevizi Çırpmak, ceviz çırptığını gören kişinin işleri çoğalır, kazancı artar, rızkı fazlalaşır olarak yorumlanır.
 • Rüyada Hindistan Cevizi görmek: rüya sahibinin çevresinde sevilen bir kimseye olduğuna ve şanslı biri olduğuna delalet eder.
 • Rüyada Ceviz Seçtiğini gören: rüyada ceviz seçtiğini gören insanın çevresi tarafından kıymeti artar ve nasibi açılır.
 • Rüyada Parayla Ceviz aldığını görmek;  o yıl mahsulün bollaşmasına ve işlerinin çoğalmasına yorumlanır.
 • Rüyada Ceviz Dağıttığını görmek: rüyasında ceviz dağıttığını gören kişinin elinde olan parayı gereksiz yerlere harcayacağına ve dağıtacağına yorumlanır.
 • Rüyada Cevizi Çöpe Dökmek: Rüya sahibinin büyük zarara uğrayıp servetinin bir kısmını kaybedeceğine yorumlanır.
 • Rüyada Ceviz Dalı kırdığını gören; rüya sahibi zarara uğrayacağına, gelirinin azalmasına, işlerinin azalmasına işaret eder.
 •  Ceviz Ağacından Ceviz Düşürmek yorumu; rüyada bir sopayla veya eliyle ceviz ağacına vurup ceviz düşürdüğünü görenin mal sahibi olmasına işaret eder.
 • Rüyada Ceviz Ezdiğini görmek; ceviz ezmek, öğütmek işlerinin çoğalması ve şansın açılmasına yorumlanır.

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek Rüyasında Cumhurbaşkanı veya padişah, kıraliçe kısaca bir devletin başı olan kişiyi görmek …

2 Yorum

 1. Rüyamda ceviz ağacını filizlendiğini gördüm ve götürdüm bir nehrin kenarında diktiğim oğlumla beraber ve daha sonra cezaevinde çok ünlü bir mahkumu ziyaret etmeye gittik

  • Sevgili Cemil yapmayı düşündüğünüz bir iş olduğuna bu işe umutlarınıza yüzünüzün gülmesine ancak sonrasında gelen üzüntü ve kederin olduğuna tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.