31 Ocak 2023 - Salı
Ana Sayfa / Rüya Tabirleri / C Harfli Rüya Tabirleri / Rüyada Cennetten Kovulduğunu Görmek

Rüyada Cennetten Kovulduğunu Görmek

Tanım: Cennetten kovulma : Atılmak, girmesinin yasaklanması.

Rüyada Cennetten Kovulduğunu Görmek

Rüyada Cennetten Kovulmak

Rüyada Cennetten kovulmak, veya bir şekilde cennetle alakalı bir şeyler görmek her durumda hayatımızda iyi bir gelişmeye delalet eder. Rüya’nın içeriği ve rüyayı yorumlayan çok önemlidir. Ehil olmayan sadece para kazanmak amacıyla, rüya yorumlayanlar vardır. Bu kişilerin yorumları sadece , insan, hayatında ola bilecek şeyleri söylemekten ibarettir. Oysa gördüğümüz rüyaları,

İslama uygun rüya yorumcularına yaptırırsak, daha net bilgi alabiliriz. Aşağıda rüyalar hakkında İslami yorumları ile tanınan, Câbirul-Mağribîninİmam-ı Nablusîninİbn-i Kesîrin, rüya tabirlerine yer verdik.

Câbirul-Mağribînin yorumuna göre: Rüya sahibi, rüyasında cennette iyi bir mertebede olduğunu görürse; rüya sahibi kişinin alim bir insanla veya zengin biri ile dostluk edeceğine yorumlanır.

Kiş rüyasında elinde cennetin anahtarlarının olduğunu görmesi; Rüya sahibinin iman ile vefaat edeceğine, kişinin rüyasında cennette olduğunu, oraya lâyık olmayan bir iş işlediğini görmesi; Rüya sahibi şahsın günah işlediğine,

hasta birinin rüyasında cennete girdiğini görmesi; o hastanın öleceğine şeklinde yorumlanır .

İmam-ı Nablusînin yorumuna göre:

Rüyada cennet görmek; daima hayra yorulur .

Rüyada cennete gidip, içeri giremediğini görmek; Rüyayı gören şahsın müjde alacağının işaretidir.

İbn-i Kesîrin yorumuna göre:

Bir kimseye rüyasında “Cennete gireceksin” denildiğini görmesi; Rüya sahibi kişinin dünyada ilim sahibi olacağına delalet eder.

kişinin rüyasında kendisini cennet bahçelerinde dolaşır olduğunu görmesi; ferahlık ve sevince, delalet eder.

kişinin rüyasında cennet meyvelerini ağacından koparıp yediğini görmesi; Rüya sahibi toplum içinde sevilen, sayılan bir kişi olduğuna yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında cennetin güzel sularından ve şerbetinden iki eli avuçlayıp içtiğini görmesi; Rüya sahibinin dünya nimetlerinden yarar sağlayacağına yorumlanır.

kişinin rüyasında cennette meleklerin yanına gelerek kendisini selâmladıklarını görmesi; Rüyayı gören kişinin cennete girecek kadar hayır işlerde bulunduğuna delalet eder.

rüyasında cennet hurmasını yediğini gören kimsenin; dünyada huzurlu bir misafirlik geçireceğinin işaretidir.

Bir kimsenin rüyasında bütün dünya insanlarının cennete girdiklerini görmesi; o beldede ucuzluk olacağına,devletin eşit davranacağına, yiyecek maddelerinin çokluğu ve bereketine işaret eder.

Kişinin rüyasında cennetten kovulmasını görmek; kişinin fakir duruma düşeceğine delalet eder.

Rüyanızda cenneti cehenneme attığınızı görmeniz; bağınızı ve bahçenizi satacağınıza ve parasını yiyeceğinize,

rüyanızda kendinizi cennet köşklerinden birinde görmeniz; bir kuruma veya kuruluşa başkan olacağınıza,  güzel bir kadınla evleneceğinize tabir edilir.

Rüyada cennetin ırmaklarından içmek değişik şekillerde yorumlanır bir kimsenin rüyasında su nehrinden içtiğini görmesi; bol rızka, şarap nehrinden içtiğini görmek; Allah sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Allah’ın haram kıldığı şeylerden nefret etmeye, süt nehrinden içtiğini görmüşse; fıtrata, bal nehrinden içtiğini görmesi; Kuran a işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında cennetin saraylarına girdiğini görmesi; o kimsenin yüksek mertebeye nail olacağına, övünülecek bir işe girişeceğine hür hanımlarla evleneceğine, genişliğe, bolluğa ve zenginliğe kavuşacağına yorumlanır.

Rüyanızda Tûbâ ağacının gölgesinde oturup ve ona yaslanarak durduğunuzu görmeniz; Rüya sahibinin gideceği yerin iyi bir yer olacağına, kişi kendini ahiret için çalışmaya adayacağına  yorumlanır.

Rüyanızda Sidre-i Müntehâyı görmeniz; maksat ve arzunuza kavuşmanıza delalet eder.

Kişinin rüyasında cennete girdiğini görmesi; bazen de Şehid olacağına, özellikle harp aletleriyle birlikte cennete gireni gören kimsenin Şehid olarak öleceğine yorumlanır.

Muhammed Sûresi: 15 Allah Teâlâ Kuran-ı Kerîminde adı geçen, ırmaklardan şu şekilde bahsedilmektedir: “(Küfürden) uzak duran insanlara müjdelenen Cennetin hali (şu): Orada tadı ve kokusu bozulmayan  sudan ırmaklar var; tadı değişmeyen bir sütten ırmaklar var; içenlere lezzet veren şa-rabdan, (sarhoşluk vermeyen tatlı içkiden) ırmaklar var; saf süzme baldan ırmaklar…” ).

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek Rüyasında Cumhurbaşkanı veya padişah, kıraliçe kısaca bir devletin başı olan kişiyi görmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.