31 Ocak 2023 - Salı
Ana Sayfa / Rüya Tabirleri / A Harfli Rüya Tabirleri / Rüyada Ağlamak Görmek

Rüyada Ağlamak Görmek

Tanım: ağlamak : Sevinçten veya üzüntüden hıçkırarak ya da sessizce gözden yaş dökmek, yaş gelmesi.

Rüyada Ağlamak Görmek

Rüyada Ağlamak Görmek, rüya sahibi rüyasında neşeden veya sevinçten ağlandığını görmüşse bu rüya güzel olayların, huzurun müjdecisi şeklinde tasvir edilmiştir.

Rüyada ağladığını görmek, rüya yorumlarında farklı anlamlara gelmektedir. Rüya tabirlerinde tefsirciler; Rüyada sesiz ağlamak darlıktan ve üzüntü, elemden kurtulmaya.

Rüyada Yüksek Sesle  Ağlamak

 Gelecek bir zamanda günlerde yaşanacak büyük bir felakete, şer, bela yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Kimse Duymadan Ağlamak

Çok  sevineceği bir olayın gerçekleşeceğine ve arzu ettiğine kolayca ulaşması anlamında yorumlanmıştır.

Rüyada Ağlarken Gözlerin Yanması

Rüyasında ağlayan rüya sahibi şayet ağlarken göz yaşlarının, gözlerini yakıyorsa rüya sahibi için bu rüya  hayrın ve yeni bir hayatın başlangıcının müjdecisidir.

Rüyada Kendinin Ağladığını Görmek

Rüyada rüya sahibi kendinin ağlarken görmek; rüya sahibinin kendini sessizce ağladığını görmesi ve göz yaşlarının gözlerini yaktığını görmesi ise istediği şeyin hayırla neticeleneceğine yorumlanır.

Rüyada Birinin Ağladığını Görmek

Rüya sahibi birinin ağladığını görmüş ise; rüyada ağlayan kişiyi rüya sahibinin tanıdığı ise o kişiyle bir şeyler paylaşacağına delalet eder.

Rüya sahibi ağlayan bir kadın veya erkek görmüşse; Rüyasında ağlayan bir erkek görmek iyibir dost iyibir arkadaş edineceğine veya rüya sahibi ağlayan bir kadını görmüşse rüyasında iyi huya sahip bir bayanla dostluk, arkadaşlık kuracağına yorumlanır.

Rüyada Bebek Ağladığını Görmek

Rüyasında bir bebeğin ağladığını görmek; Rüya sahibine sevinçli, müjdeli haberler geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Kocasının Ağladığını Görmek

Rüyasında eşinin ağladığını görmek; aile içinde bütün sıkıntılara darlıklara rağmen birlik ve beraberliğin devamına yorumlanır.

Rüyada Annenin Ağladığını Görmek

Rüyasında ağlayan bir anne görmek; rüya sahibinin çok zora düşeceğine üzüleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Kardeşini Ağlarken Görmek

Ağlayan bir kardeş görülmesi; rüya sahibinin ailesi içinde kötü günlere aile içi kavgaya tabir edilir.

Ağlamanın İslami Yorumcular Tarafından Tabirleri;

 Rüyada Ağlamayı görmek: İslami yorumu;

Yüksek seli ağladığını görmek, Rüya sahibinin yaşadığı devletin vatandaşlarını gelecek zamanda büyük bir felaket yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi ağlamadığı halde gözünden yaş geldiğini görmüşse, istediği murada ereceğine yorumlanır

İmamı Nablusi (r.a) söyledi ki: Rüyada Ağlamakla ilgili düşleriniz iki şekilde tabir edilir; Ağladığı halde gözlerinden yaş akmadığını gören rüya sahibi; arzu ettiği şeyleri elde edemez. Ağlarken gözlerinden yaş yerine kan aktığını görmek ise; karşısına çıkan fırsatı değerlendirmediğinden pişmanlık duymasına ve işlediği günahlardan tövbe etmesine yorumlanır.

Rüyada Ağlayıp Güldüğünü Görmek

Rüyasında hem ağlayıp hemde güldüğünü görmek; Rüya sahibinin önce ağlayıp arkasından gülmesi ise vefatının yaklaştığına işarettir.

Bazı rüya yorumcularına göre; Rüyada ağlamanın en iyisi feryat figan etmeden ağlamaktır demiştir.

Rüyada Akrabasının Ağladığını Görmek

Rüyada Yaşamayan Birini Ağlarken Görmek veya bir akrabasını ağlarken görmek; Rüya yorumcuları;  Bunu bir çok  defa tecrübe ettim, bu rüyaların her birinde sadece güzellik, iyilik sevinç, huzur bolluk, bereket oldu. Buyurdular.

Rüyada Bağırarak Ağladığını Görmek

Rüyada Bağırarak Ağladığını görmek; Rüyada bağırarak veya elini yüzüne gözüne vurarak ağıtlar yakarak üstünü başını paralayıp kendinden geçerek ağlamak İslami rüya yorumcuları tarafından pek hayırlı görülmemiş; gerçek hayatında da bu şekilde ağlayacağına yorumlamışlardır.

Rüyada Hıçkırarak Ağladığını Görmek

Rüyada Hıçkıra hıçkıra Ağladığını görmek ; Rüya sahibinin içsel durumuyla alakalıdır şayet rüya sahibi üzüntüden korkudan hıçkırarak ağladığını görmüşse  bu kötüye şerre işaret eder ama hıçkırarak ağlaması sevinçten hıçkıra hıçkıra almışsa bu  iyiye güzele hayra delalet eder buyurdular.

Rüyada Sessiz Ağladığını Görmek

Rüyada Sessi sedasız Ağlamak; Rüyada kim kendini sesiz sedasız ağlarken görmüşse mutlu, hayırlı, çok sevineceği bir haber alarak sevinçten ağlayacağına işaret eder. Bu güzel haberin rüya sahibinin evine tez günde geleceğine tabir edilir.

Rüyada Gizli Ağladığını Görmek

Rüyada Kimse görmeden Gizlice Ağlamak; Rüya sahibinin rüyada gizlice ağlaması günlük hayatında iyi olmayan istemediği bir olayla karşılaşacağı bu olay karşısında çok üzüleceğini bir başka yorum ise ayrılığa yorumlanmaktadır.

Rüyada Ağlayarak Bağırdığını Görmek

Rüyasında Ağlayarak Bağırdığını görmek; Rüya sahibi kendini ağlayarak bağırdığını görmüşse  buda rüya sahibinin yakınlarında biri ile ilgili kötü bir haber duyacağına ve çok üzüleceğine yorumlanmaktadır.

İslami rüya erbapları; Rüyada Ağlamak görmeyi, rüyada görülen büyük çocuk ne olursa olsun görüldüğü şekilde çıkar tabirinde bulunmuşlardır.

Rüyada Birinin Ağladığını Görmek

Rüyasında birini ağlarken görmek; Rüyasında Tanıdığı birini ağlarken görmek; Rüyanın görüldüğü gibi çıkacağına kişi üzüntüden ağlıyorsa ağlayacağına,  sevinçten ağlıyorsa sevineceğine, kaygıdan  ağlaması kaygılanacağı-na, huzursuzluktan ağlıyorsa huzursuz olacağına yorumlanmıştır.

Bir başka İslami yorum ise; Halk tarafından kınanacağına kötü bir duruma kalacağına kaygı ve tasaya yorumlanmıştır.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyasında rüya sahibi Sevinçten Ağlamışsa; rüya sahibine veya haneye gelen güzel bir haber doğrultusunda bütün istek ve arzuların gerçekleşeceğine bu rüya çok hayırlara vesile olacağına yorumlanmıştır.

Rüyada Kuran Okurken Ağlamak

Rüya sahibi dua ederken kuran okurken  ağlıyorsa;  Allah için ve Kuran Okurken Ağladığının görülmesi; rüya sahibinin ağlaması şayet Allah korkusundan veya günahlarını aklına getirip Kurân-ı Kerim dinlemek ve günahlarını anımsayıp pişmanlık duyduğundan dolayı ağlamışsa; Bu rüya rüya sahibinin  sevinçli ve neşeli olmasına, dert, üzüntü ve kederin kendinden gideceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Üzüntüden Ağlamak

Rüyada üzüntüden ağlamak; rüya sahibinin yaşayacağı ağır bir hastalığa ve üzüntüye yorumlanmıştır fakat sıkıntıların kısa bir sürede geçeceği şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek

Rüyada Babanızın Ağlaması; rüyada görülen baba ölen babanızın ise  rüyanızda babanız üzüntüden ağlıyorsa üzüleceğine, sevinçten ağlıyorsa sizin yakın zamanda iyi bir haber almanıza huzura ve sevince yorumlanmaktadır.

Rüyada Arkadaşı Ağlaması

Şayet rüyada ağladığınız gördüğünüz yakın bir arkadaşınız ise; rüyada gördüğünüz arkadaşınızın sıkıntı çekeceği zorgünler yaşayacağına fakat rüyada arkadaşınız sessizce ağlamışsa buda arkadaşınızın çok sevineceğine işaret eder.

Rüyada Ağlamak Psikolojik Sebebi

İnsanlar günlük yaşamları sırasında bazı duygularını, kızgınlık, sevinç, üzüntü gibi bazı davranışları görmezden gelirler veya öyle yaparlar rüyalarda ise bu düşüncelerim tamamen özgürdür rüyamızda gerçek duygularımız ve hislerimizi yaşarız her rüya  gelecekte yaşayacağımız veya şuan ki ruh halimizin aynası gibidir salihi rüyalar ise tamamen günlük rüyalardan farklı, çıkması çok muhtemel olan haberci rüyalardır rüyaları bu şekilde bir birinden ayıra biliriz.

Rüyasında sıklıkla ağlayan veya ağlamalı üzüntülü rüyaların çok görülmesi Rüya sahibinin yaşantısında bir takım huzursuzluklarına veya yaşadığı hayattan memnun olup olmadığına, hayatta  korktuğu kaygılandığı birşeylerin olması durumunda bu rüyaların görülmesi psikolojik sayılmaktadır. Fakat hayatında her-şey normal akışında ve korkular yaşamıyorsa o zaman görülen rüyaların yorumu daha doğru ve yaşanması muhtemel olmaktadır şeklinde Rüya yorumcuları tarafından açıklandı.

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Atatürk’ ü Görmek

Rüyada Atatürk’ ü Görmek Rüyada Atatürk’ü görmek, ne demektir, rüya sahibi kişinin eğitim ve iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.