31 Ocak 2023 - Salı

Rüyada Uçmak Görmek

Tanım: Uçmak : Kanatlı canlıların, kanatlarını hareket ettirerek havada düşmeden durmak ve yol almak.

Rüyada Uçmak Görmek

Kirmani ye Göre Rüyada Uçmak

Kirmani ye göre;

Rüyada göge doğru uçmak; rüya sahibinin hacla müjdelendiğini hacca gideceğine işaret eder demiştir.

Rüya sahibinin kuş kanadına benzer kanatlara sahip olduğunu görmesini KİRMANİ ye göre rüya sahibinin yaptığı işler yada bulunduğu hali çevresi ve tanıyanların aşırı derce dikkatini çekeck, hayrete düşürecek halde olduğuna işaret eder.

Göğe doğru uçtuğunu ve tekrar yere indiğini gören rüya sahibi; çok büyük bir hastalık geçireceğini ve tekrar iyileşeceğine işaret eder. Rüyada Uçmak Tabirleri Kirmani yorumları

Rüyada uçmak genellikle güzel yorumlanır ferahlık ve günahlardan arınma olarak değerlendirilir bazı zaman rüyada uçmak değişik mekanlara göç etmek olarak yorumlanır. Uçmak eylemini gerçekleştiren canlıları bir takip edersek rüyalar ve yorumları bu canlıları işleviyle bire bir örtüşmektedir. İslami rüya yorumcuları uçmak, rüyada uçma fiilini farklı şekillerde yorumlamışlardır aşağıda uçmak la alakalı yorumları bulacaksınız yorumlardan farklı bir uçma görmüşseniz bize yorum köşesinden yazın cevaplayalım. Rüyada Uçmak Tabirleri    

Rüyada uçtuğunu görmek

Danyal Aleyhisselama göre;

 Rüyada uçtuğunu görmek, hayır olarak yorumlanmış. Rüyada bir yerden başka bir mekana kus gibi uçtuğunu gören, rüya sahibi yola çıkar ve büyük bir makama ulaşır. şayet rüya sahibi Gökyüzüne doğru uçtuğunu görmüşse bir  zarara, büyük kayıplara uğrar olarak yorumlanmıştır. Rüyasında Gökyüzüne uçup tekrar yere inmediğini gören rüya sahibinin vefatına yorumlamıştır Danyal aleyhisselam

Ibni Sirin e göre;

Rüyada uçmak; bir evin çatısından başka evin çatısına uçmak, eşinden boşanıp başka bir eşle evleneceğine işaret eder.

Ebu Sait El Vaiz’e göre;

Rüyada büyük bir dağın tepesine uçmak,  büyük bir yapıya sahip olacağına yorumlanmıştır.

Rüyasında uçarken kişi herhangi bir şeyin üstüne düştüğünü görürse; üzerine düştüğü her ne ise onun sahibi olacağına işaret eder. yada rüyayı gören insan bu duruma layık değilse ölecek kadar çok hastalanacağına işaret eder.

Rüyasında kanat takarak uçtuğunu görmek ise; Kişinin bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Rüya sahibinin çok büyük hayırlara vesile olacağı ve kendisininde bir o kadar hayırlara kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada gök yüzünde uçarken kaybolduğunu görmek ise; kişinin ya bir ölüm haberi alacağına veya kendinin öleceğine işaret eder.

Rüyada kuş topluluğuyla beraber uçtuğunu görmek; Hiç tanımadığı yabancı insanlarla tanışacağını ve yeni çevre edineceğine işaret eder.

Rüyalar kendi içinde ayrılır her yorumcu başka bir şekilde yorumlaya bilir ama genelde rüyalar gören kişiye göre ve ortamına göre değerlendirilir Kuş uçmak rüyada uçmak, rüyada uçtuğunu farklı şekillerde gören kişilerin genelde uçtuklarını gördükleri rüya güzel yorumlanmıştır Rüyada uçmak iyi olarak değerlendirilmiştir.

İlginizi Çekebilir..

Biruya Rüya Tabiri

Rüyada Uçarak Kaçmak Görmek

Rüyada Uçarak Kaçmak Görmek Rüyada uçarak kaçmak, bir çok tabirci tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bazılarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.